O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Za dokumentem do Jihlavy

autor : Jitka Lenková , vydáno : 24. 10. 2005

Již podeváté se ve dnech 25. -. 30. října bude v Jihlavě konat Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava.

Již podeváté se ve dnech 25. -. 30. října bude v Jihlavě konat Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava, největší festival autorských dokumentárních filmů ve střední Evropě. Přihlásilo se na něj na 1100 dokumentárních filmů z celého světa, z nichž organizátoři festivalu vybrali k promítnutí na sto celovečerních a kolem padesáti krátkometrážních děl. Příležitost shromáždit takové obrovské množství dokumentárních filmů a jejich tvůrců na jednom místě festival využívá dokonale. Kromě obvyklé soutěžní přehlídky filmů je součástí festivalu i tzv. program pro filmové profesionály, který se skládá ze dvou částí. První je 2. ročník veletrhu dokumentárních filmů nazvaný East Silver, kde jsou ke koupi nabízeny dokumentární filmy vytvořené ve střední a východní Evropě během posledních čtyř let. Letos je takto nabízeno na 340 dokumentů spolu s 320 filmy z loňska, celkem tedy na 700 děl. Druhou součástí programu pro filmové profesionály je 5. ročník tzv. Burzy námětů, kdy filmové projekty z východní a západní Evropy usilují o finanční podporu předních evropských televizí.

Zkrátka nepřijdou ani filmoví neprofesionálové. Festival je skutečně reprezentativní přehlídkou dokumentární špičky a propagační materiály se hemží jmény jako Vojtěch Jasný, Arnošt Lustig, Miloš Forman, Helena Třeštíková, Fernando Solanas, Bruce Conner nebo Jana Boková. Ze zajímavých námětů jednotlivých filmů určitě zaujme sestřih z instruktážních filmů maďarské tajné policie Život agenta anebo sekce věnovaná našim exilovým tvůrcům. Žhavě současné a asi vůbec nejzajímavější budou zcela jistě panelové diskuse, například na téma reality show za účasti tvůrců Big Brothera a Vyvolených. Dalším tématem festivalu je zachycení války a propagandy ve filmu nejen dokumentárním v přehlídce Vzpomínky a zapomínání. Tvůrci jednotlivých snímky se zde zabývali například otázkou židovské kolaborace za druhé světové války nebo povstáním ve varšavském ghettu roce1943. Objeví se i filmy vpravdě historické, jako film „Armer Hansi“ z Goebbelsovy propagandistické dílny (1943), i čerstvá „Válka podle médií“ z války v Iráku (2001) za účasti jeho protagonisty, plukovníka v. v. Sama Gardinera.

Protože festival je doslova nabitý vším možným a jen krátký informační materiál z tiskové konference má 14 hustě popsaných stránek, není možné se zde samozřejmě zmínit úplně o všem a o všech. Podrobnější informace o festivalu a jeho programu jsou dostupné na www.dokument-festival.cz a já už teď závidím Jihlavanům, kteří to na festival mají jen pár kroků.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006