O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Výměna manželů

autor : Jitka Lenková , vydáno : 11. 11. 2005

Není to spravedlivé, zaštkal hořce jeden můj známý. Ženský můžou jít na deset dní do jiný rodiny a vydělat si tak padesát tisíc. Pět tisíc za den! Víte, co by za to bylo piva? Ale je to halt jenom pro ženský.

Neznám manželku dotyčného a tak nevím, proč se ona sama nerozhodla o onu sumu obohatit rodinný rozpočet. Třeba jí to zase jako skvělý kšeft nepřipadalo. Sami tvůrci soutěže přiznali, že výměna manželů by nebyla divácky atraktivní, protože se nedá čekat, že by chlapi v rodině něco dělali. Lépe než jakákoliv sociologická studie tato reality show dokázala, jak důležitá je i dnes žena v rodině, co pro rodinu znamená a jak strašně moc záleží na tom, jaká ta žena je. A jak si ženy svoji ženskou roli v rodině jak se patří užívají a snaží se naplnit její tradiční hodnoty. No budiž. Ale takhle, milé dámy, s tím bojem za stejné příležitosti pro muže i pro ženy, moc nepokročíme.

Když se však podívám na život současných mladých žen, řekněme mezi 18-30 lety, vidím, naštěstí, něco úplně jiného. Tyto mladé dámy již přišly na to, že daleko zábavnější než doma zadarmo drhnout podlahy, hrnce a děti, je dělat práci, která je baví, a ještě za to dostávat peníze. Možná, že některým z nich touto úvahou křivdím, ale ještě nikdo mezi nimi neudělal průzkum, který by zjistil, kolik z nich se chce „jenom“ vdát, stát se matkou více než jednoho dítěte a svůj život vyplnit péči o domácnost, rodinu a manžela, aby ten nemusel dělat doma vůbec nic. A stejně tak mi mezi mladými pány chybí průzkum na téma, kdo z nich si přeje takový servis, byť za cenu toho, že na něj bude muset obětovat značnou část svých příjmů. A kolik z nich si přeje takový servis plus ještě finanční příspěvek manželky do rodinného rozpočtu.

Vím však, že starší generace žen žehrá na to, že „ty mladé“ se nechtějí vdávat a žijí jen tak s někým „na hromádce“, že nechtějí mít děti a místo toho si pořídí psa. Viní je z pohodlnosti a sobeckosti. Kdo ale může za to, že dnešním mladým ženám připadá způsob života jejich matek tak příšerně neatraktivní? Že už nechtějí obětovat samy sebe pro někoho jiného? A proč by to měly, proboha, dělat? Ve jménu čeho? Ony už mají v životě jasno.

Pokud ve svém postoji vytrvají a nenechají se zlomit, postaví tak naopak na životní křižovatku muže. Muž, který bude chtít mít doma manželku a děti, pro to bude muset udělat daleko víc, než bývalo zvykem dříve. Aby takový způsob života byl výhodný nejen pro něj, ale i pro jeho ženu. No a potom se konečně v televizi dočkáme i výměny manželů. Já se už velmi těším.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006