O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Proč muži milují potvory

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 14. 11. 2005

Nedávno zde vyšla minicezence na knihu americké autorky Sherry Argovové Proč muži milují potvory. Kdo knihu četl zajisté zjistil, že některé její postoje k mužům (ono i k ženám to je zvláštní…) jsou přinejmenším zajímavé. Ne každému sednou. Přinášíme vám s autorkou knihy rozhovor.

Ona pro něj dělá první poslední, vaří večeři o třech chodech, nic si neplánuje, dokud jí nezavolá, ve všem ho chápe… A ON SI PŘESTO NAJDE JINOU – potvoru, která ho komanduje, stará se jen o sebe, nic neumí a navíc není ani moc hezká! V knize najdete odpověď na otázku, která trápí už celé generace žen: PROČ muži jednají s hodnými holkami jako s inventářem a vůbec si jich neváží?

PROČ ti nejlepší muži zobou z ruky potvorám?

Tak přesně těmito řádky začíná kniha Sherry Argovové „Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou jen oči pro pláč“.

Autorka světového bestselleru Sherry Argovová, byla již před napsáním této knihy velice známá mediální osobnost. Žije v Los Angeles a kromě přispívání do různých časopisů (Cosmopolitan, Glamour, Esquire, Playboy a mnoha dalších) má i vlastní pořad na kalifornské rozhlasové stanici KRLA. Po obrovském úspěchu knihy Proč muži milují potvory jí v únoru 2006 vyjde další kniha s obdobnou tematikou „Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet“.

Chovejte se, jako byste byla výhra v loterii, a muž rád uvěří.

Jaký byl hlavní důvod k napsání knihy? Kde, kdy a proč jste se ji rozhodla napsat?

Seděla jsem s přítelkyněmi nad skleničkou a ony vyprávěly o jejich přítelích a ptaly se mne na radu. (Jsem vždycky ta, za kterou přijdou, když mají problém s nějakým mužským.) Jak jsme tam tak seděli, prohodila jsem „Měla bych napsat knihu ´Proč muži milují potvory´.“ Všechny se smály.

Poté jsem se začala ptát mužů a pomalu jsem zjišťovala, že moje předtucha byla správná. Upevnili můj instinkt a vysvětlili, proč milují ženy, které nejsou vždy dostupné, které nejsou tak citově průhledné a které umí trochu intrikovat.

Jaké reakce jste obdržela na Vaši knihu?

Výborné! Tady ve Spojených státech je kniha bestsellerem, prodává se ve více jak deseti jazycích. Úspěch v USA byl tzv. ústní. Jedna žena řekla druhé atd… Polovina mých čtenářů jsou muži, překvapivě. Asi si připadají, že špehují nepřítele. Nicméně, muži s teorií mé knihy souhlasí. Nechtějí ženu, kterou je příliš snadné dostat. Chtějí cítit, že něco uznávají. Když mohou dostat ženu, kterou je obtížné dostat pro ostatní muže, oni sami se cítí dobře, jsou ti nejlepší. Lichotí jim to víc, než kdyby tu ženu dostali lehko.

Hledala jsem na internetu o Vás nějaké informace, ale v podstatě jsem nic speciálního nenašla. Prozraďte mi, jste vdaná?

Nenašla jste nic speciálního? Nemožné! (Smích). Jsem zasnoubená. Můj snoubenec mne potkal, když jsem psala mou první knihu. Měla jsem ale uzávěrku a neměla jsem na něj čas. Nejdříve jsme byli přátelé a trvalo mu čtyři měsíce, než si se mnou mohl domluvit schůzku. Ano, jsme zasnoubeni. Naštěstí pro mne, je velmi tvrdohlavý.

Potkala jste ho, když jste ji dokončovala ? Jaká byla jeho reakce na to, že píšete takovou knihu? Četl ji?

Snoubenec knihu četl. A souhlasí s ní. Má skvělý smysl pro humor a řekl mi, že název je vtipný. Potkal mne a byl mnou okouzlen ještě před tím, než se o knize dozvěděl. Takže když přišel na knihu, pochopil, co je jejím cílem. Abych pomohla ženám vzchopit se a ne abych je učila, jak zraňovat muže. Při psaní druhé knihy pravidelně čtu a diskutuji všechny věci s ním. Souhlasí, že ženy, které hledají muže, jen aby se o něj mohly starat, jsou spíše přítěž a ne něco, co se snaží muž dostat. Většina mužů, se kterými jsem mluvila, včetně mého snoubence, preferují ženy s nábojem, které neřeknou vždy „ano“. Chtějí ženu, která má sebevědomí. A silného ducha. Ženu, která si sebe samotné váží, která se vzpříčí, pokud muž překročí určitou hranici. Jak říkám ve své knize, musíte být potvora jen 10% z celkového času, abyste mohla být respektována ve zbylých 90%.

Největší rozdíl mezi hodnou holkou a potvorou je strach. Potvora dává muži najevo, že se života bez něj nebojí.

Nedá se mi to nezeptat. Jak si ale můžete být tak jistá, že píšete knihy o tom, jak myslí muži…

Informacemi jsem si jistá kvůli množství rozhovorů, které jsem s muži absolvovala. Obvykle mám na jednu kapitolu dvacet až třicet rozhovorů s muži, kterými je kapitola podložena. Vždy jsem byla přirozeně nezávislá a po rozhovorech mnoho mužů potvrdilo můj předchozí názor. Mužům také kapitoly čtu, než jdou do tisku. A pokud mi řeknou, že s něčím opravdu nesouhlasí, většinou to vyndám.

Vydáte brzy novou knihu „Proč si muži berou potvory“, můžete nám o ní dopředu něco prozradit? Jaká bude hlavní myšlenka a proč jste se rozhodla napsat další knihu s podobným tématem?

Název knihy zní podobně, ale obsah knihy je jiný. Zabývá se tím, co muže přiměje k tomu, aby se ženě odevzdal, proč naopak ze vztahu utíká, jestli ženě lže a tvrdí, že si ji chce vzít jen proto, aby se s ní mohl vyspat, a jak muži ženy testují.

V jedné z kapitol (tu mám nejraději) muži vysvětlují jejich vlastními slovy, jak testují ženy, když jim nevolají nebo se dívají po jiných ženách, aby zjistili, jak reaguje jejich partnerka. Bylo absolutně fascinující o tomhle tématu s muži mluvit. Nemohla jsem uvěřit, že vědomě dělají věci, kterými záměrně ženy „vytáčejí“. V této kapitole jsem ženám načrtla, co muži dělají, jaké reakce očekávají a proč se do ženy zamilují ještě hlouběji, pokud nereaguje podrážděně. Myslím, že ženy budou mít daleko větší kontrolu samy nad sebou a jejich vztahy; po tom, co si tuto kapitolu přečtou.

Co byste tedy vzkázala ženám, které knihu ještě nečetly?

Že zjistí, proč je pro muže tak vzrušující a stimulující být se ženou, která si za sebou stojí. Hlavní myšlenkou knihy není to, jak být podlá, ale to, jak se chovat, pokud s vámi muž zametá. To vyhrává jeho respekt. Chce rovnou partnerku, která se brání. Nechce malou holku, mladší sestru nebo ženu, které by mu bylo líto. Nic není víc sexuálně žádoucí než partnerka s důstojností.

Vzkážete něco i mužům?

Mužům kniha otevře oči, poznají, jak myslí ženy. Bude to pro ně přinejmenším zajímavé.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006