O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Předvánoční benefiční koncert Idy Kelarové a Apsory

autor : Redakce , vydáno : 15. 11. 2005

Benefiční koncert Idy Kelarové, skupiny Romano Rat a mezinárodního pěveckého sboru Apsora se uskuteční 18. prosince od 19:00 hodin v evangelickém kostele U Salvátora v Praze 1 - Salvátorské ulici na Starém Městě.

„Vždy jsem měla potřebu zpívat nahlas, aby mě všichni slyšeli a vyslyšeli. Když jsem rok cestovala sama s pianem po turné v severním Norsku, poprvé jsem tenkrát cítila, co znamená význam slova „samota“… Cítila jsem, jak je svět veliký, a já jsem se cítila tolik malá, ztracená a samotná. Zpívala jsem do ochraptění, zpívala jsem bez hlasu i s hlasem. Cítila jsem jen to, co mě hnalo neustále dopředu - nevzdávat se a věřit svým snům, které mi přinášely naději a světlo v mé největší tmě. Už tenkrát se ve mně zrodila jedna velká a hluboká touha a přání, které bylo mým snem po dlouhou dobu. Cítila jsem, že mohu svůj hlas ještě zesílit a posílit o mnoho dalších hlasů, neboť bude-li nás více, uslyší nás celý svět. Více hlasů - to je větší síla, silnější naděje a láska…,“ vzpomíná Ida Kelarová.

Svůj sen si splnila. Počátkem roku 2003 založila z absolventů svých hlasových workshopů mezinárodní profesionální sbor amatérských zpěváků Apsora (romsky Slzičky). Jen v Čechách má sbor padesát zpěváků, v současné době probíhá konkurz s výběrem nových členů. Sbor Apsora je otevřen všem lidem z celého světa. Má za sebou více jak dvě desítky benefičních koncertů v Čechách i v zahraničí, účast na festivalech.

„Cílem Apsory je, aby si každý člen sboru a také každý posluchač v publiku uvědomil, že je v každém z nás neskutečná síla. A společným zpěvem můžeme tuto sílu předávat dál, aby si ji každý z nás mohl odnést s sebou ve svém srdci, nevzdával se, otevíral se tomuto světu a životu a pomáhal tvořit lepší svět pro budoucnost našich dětí.

Na rozdíl od jiných pěveckých sborů je Apsora jediným sborem, který má na repertoáru původní romskou tvorbu. Autorem většiny písní je Desiderius Dužda. Najdeme zde však skladby i od jiných romských umělců. Apsora je „gádžovský“ romský sbor, který pod vedením Romů bojuje svým zpěvem za mír na tomto světě. Romské písně mají sílu zajít hluboko do našich srdcí, kde společně cítíme potřebu niterného pěveckého oslovení a otevření se celému světu a citovému spojení se, což v dnešní době může být nesmírně vzácné.

S velkou pokorou cítím úctu a vděk za tento splněný sen a z celého srdce děkuji všem lidem tohoto světa, kteří s námi zpívají a přidali se k této silné výzvě - zpívat za lepší svět a pro budoucnost našich dětí na tomto světě,“ dodává Ida.

Pořádáním benefičních koncertů podporuje sbor romské občanské sdružení Miret, a to hlavně konání letních táborů pro romské i neromské děti převážně z dětských domovů, které se konají pravidelně od roku 2002 na hradě Svojanov. Děti získávají zkušenosti spojené se širokým spektrem uměleckých činností zaměřených na podporu jejich talentu a dovedností. Učí se komunikaci a porozumění tak, aby nemusely žít ve strachu. Letos poprvé se díky úspěšnosti projektu Apsora podařilo zorganizovat také Letní tábor pro teenagery, na kterém se – stejně jako na dětském táboře – sešli mladí lidé z různých koutů světa a z rozdílných sociálních poměrů. Oba tábory jsou vedeny v tvořivém duchu a jejich účastníci se na nich naučí zpívat romské písně, tančit tradiční romské, ale i moderní tance, vyzkouší si hrát divadlo, malují, kreslí a navzájem poznávají své kulturní kořeny.

V lednu 2005 byla založena německá Apsora. Na stejném principu jako Apsora v ČR pořádá benefiční koncerty na podporu romských dětí z dětských domovů. V květnu 2005 obdobně vznikla Apsora v Izraeli. Jejich aktivity by měly sloužit k podpoře dětí v ČR, ale také k podpoře dětí na území Izraele a Palestiny. V současné době se zakládá sbor na Slovensku a v příštím roce ve Švýcarsku. Společenský význam sboru nabývá světových rozměrů.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006