O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Můj pětiletý boj

autor : Jitka Lenková , vydáno : 16. 11. 2005

Když člověku ještě nebylo čtyřicet, je pro něj pět let dlouhá doba, zvláště když se těch prvních patnáct let života nedá do dospělého života započítat. Pokud tak někdo víc jak čtvrtinu svého dospělého života stráví tím, že hrozbě vězení a dvoumilionové pokuty, je pochopitelné, že pocítí potřebu se s tímto zážitkem nějak vypořádat.

V USA by tím zřejmě zaměstnal několik psychiatrů, v Čechách mu musí stačit tužka a papír, respektive notebook. Michal Zítko, který pět let bojoval s naším soudním systémem a pojetím práva, tak učinil. A potože to je vydavatel, učinil tak s vědomím, že svůj pohled na oněch pět let vydá knižně. Když už člověk píše sám o sobě, zajisté má právo na určitou sebestylizaci. Ta je ovšem v případě Zítkovy zpovědi, jak svoje dílo charakterizuje, naprosto podružná.

Skutečný příběh jednoho nakladatele začíná skutečně od počátku, od nápadu vytvořit edici „knih, které změnily svět“. Zítko se v ní rozhodl vydat také Hitlerův Mein Kampf, knihu sice hojně citovanou, ale v té době v češtině nedostupnou. A protože to měla být edice historická, rozhodl se k překladu kromě své osobní předmluvy už nepřidávat ani ono přílovečné ň. Což se mu stalo osudným.

Mediální vichřici rozpoutal Blesk, z historického díla se stal bestseller a začalo trestní stíhání. Od této chvíle se Zítkova zpověď podobně jako některé z děl Franze Kafky. Jde z toho mráz po zádech a nebudu vás připravovat o autentický zážitek. Pokud vás ten případ zajímal, víte, že Zítko byl nakonec, po pěti letech soudních jednání, osvobozen. Pokud vás ten případ dosud nezajímal, možná, že po nahlédnutí do Mého pětiletého boje změníte názor. Jako bonus tam najdete i úplný text osvobozujícího rozsudku a dvě Zítkovy kratší prózy. Napsal je dávno předtím, než se rozhodl vydat Mein Kampf. Název první kapitoly první z nich zní Štěstí je přeletavá potvora…

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006