O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


A p o s t r o f

autor : Redakce , vydáno : 22. 11. 2005

Hlavním heslem festivalu je „Divadlo jako mezinárodní komunikační jazyk“. Na něm je postavena jednak dramaturgie festivalu a jednak i jeho struktura. Od svých počátků, které se datují do roku 1999, se festival Apostrof (tehdy ještě pod názvem MB(apostrof)99) zaměřil na konfrontaci českého a slovenského divadla na straně jedné a divadla ze vzdálenějšího zahraničí na straně druhé.

Divadlo Lucerna MB, o.s. vyhlašuje VIII. ročník mezinárodního festivalu nezávislých a amatérských divadel

APOSTROF, Praha 2006.

červen/červenec 2006 (termín bude upřesněn)

Zaměření festivalu a jeho programová struktura

Během jednotlivých ročníků festivalu se zaměření festivalu úžeji vyprofilovalo: jednotlivé divadelní žánry a formy, národní kultury, režijní přístupy a způsoby herectví komunikují pomocí jazyka, který je všem srozumitelný a který je tím jediným hodnotícím prvkem při výběru účinkujících. České a zahraniční soubory hovoří řečí, která boří národnostní i národní hranice, hovoří jazykem divadelním.

„Základní myšlenkou, s níž tvůrci zahajovali první ročník, je setkávání a vzájemná konfrontace špičkových českých, slovenských a zahraničních nezávislých, amatérských a poloprofesionálních divadel,“ říká ředitel festivalu Akram Staněk. „Během sedmi let trvání festivalu se nám podařilo uvést na festivalových scénách divadelní soubory ze všech koutů světa, vytvořili jsme řadu projektů, na nichž se společně podíleli čeští a zahraniční tvůrci, navázali spolupráci s mnoha festivaly v zahraničí.“

„Apostrofská“ premiéra a Divácká cena

Zvláštností festivalu Apostrof je to, že hlavní cenu neudělují pořadatelé, ale sami diváci. Během celého trvání festivalu mají diváci možnost udělit každému představení verdikt svým hlasováním. Na závěr festivalu je vyhlášen a oceněn nejúspěšnější soubor, který si tímto zajistí účast na příštím ročníku Apostrofu bez výběrového řízení.

„Apostrofská“ premiéra je hozenou rukavicí všem souborů. Ten, který výzvu přijme, má možnost premiérově uvést svoji hru na festivalových scénách, před festivalovým publikem a před festivalovými tvůrci a podělit se s nimi o premiérové napětí i radost.

Doprovodné akce festivalu

Kromě hlavního programu festival nabízí řadu doprovodných akcí a představení „off program“. Návštěvníci i účinkující mají možnost se zúčastnit tvůrčích divadelních dílen, jejichž program bude znám v dubnu 2006, pobavit se na festivalovém večírku (ten je spojen s prezentacemi jednotlivých souborů), podebatovat nad představeními s divadelními tvůrci i odborníky.

Program je připraven i pro sponzory a média (tiskové konference, interview s pořadateli a účinkujícími, tiskové zprávy, obrazová dokumentace a denní festivalové zpravodajství v Žurnálu Apostrof).

Na představení zahraničních souborů jsou pozváni zástupci velvyslanectví jejich domovských zemích či konzulátů v ČR.

Festival se koná za laskavé podpory Divadla Na zábradlí,

přední pražské divadelní scény a za finanční podpory Hlavního města Prahy.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006