O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Výlet do pohádky

autor : Jiří Jakl , vydáno : 25. 11. 2005

Chcete vědět, jak to bylo doopravdy s Jeníčkem, Mařenkou a ježibabou z perníkové chaloupky? Tak pojeďte na výlet! Poznáte srdce Perníkového hejtmanství.

Malý kousek od Pardubic se vypíná z krajiny Kunětická hora. Na jejím úbočí, v bývalém lovecké zámečku, vznikla Perníková chaloupka - svět pohádek v netradičně tradičním pojetí. Kudy se chodí do pohádky? Kolem Ohniště pro dvanáct měsíčků a úlu, kam prý zalétá včelka Mája. Před chaloupkou na muří nožce, která se doopravdy může otáčet 'ke mně čelem, k Ivanovi zády' už najdete ježibabin domeček. Každý, kdo vstoupí, stane se Jeníčkem nebo Mařenkou. Smí si prohlédnout malé chaloupky z perníku a pak projde začarovaným lesem k Ježibabě do vlídné kuchyně, kde se pečou nádherné perníky starým způsobem. Ne vykrajované, ale vtlačované do dřevěných forem. Pro všechny případy je tu pro zlobivé děti připravený zamřížovaný chlívek. Ježibaba ale podle průvodců pouze trestá děti, které neumějí zaklepat na dveře, pozdravit a poprosit, které kradou a lžou.

Atrakce pro malé děti ale i rodiče, kteří se zde vzpomínkami vrátí do svých dětských let, se nachází u obce Ráby (asi 8 km severovýchodně od Pardubic). Můžete zde shlédnout:

Muzeum perníku a pohádek "Perníková chaloupka"

"Svět skřítků a strašidel" s cca 40 krásnými loutkami

Perníkářská dílna Ježibaby

13.komnata (klenotnice)

Domečku, otoč se!

Ohniště pro 12 měsíčků

Vězení pro zloděje perníku

Vyhlídka na Smolíčkova jelena

Úl pro včelku Máju

Mraveniště Ferdy Mravence

Saně pro Mrazíka

Více informací naleznete na adrese pernikova-chaloupka.cz/

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006