O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Hvězdičkové dny přinesly BETLÉMU radost a světlo

autor : Redakce , vydáno : 09. 12. 2005

Středisko BETLÉM, jehož posláním je péče o dospělé a děti s těžkým zdravotním postižením, zahájilo svou činnost 8.12.1990. Středisko při příležitosti 15. výročí své existence vyhlásilo sbírkovou akci Hvězdičkové dny, která proběhla v ulicích Brna ve dnech 7. a 8.12. Celkem 64 dobrovolníků prodávalo magnetky s hvězdičkou za minimální cenu 20 Kč. Výtěžek sbírky dosáhl výše 51 096 Kč a je určen na financování přímé sociální péče o klienty střediska BETLÉM, jejíž nejnákladnější část tvoří mzdy asistentů a asistentek obyvatel BETLÉMA.

Člověk s postižením potřebuje ke svému životu především druhého člověka, který mu pomůže nahradit nefungující ruce a nohy. Vezmeme-li v úvahu, že mzdové náklady na jednoho asistenta jsou přibližně 500 Kč denně, tak sbírka „vynesla“ více než 100 dnů kvalitního života a individuálně poskytované péče jednomu z obyvatel střediska.

V rámci programu Vánočních trhů na náměstí Svobody se také představili obyvatelé a pracovníci obou součástí střediska BETLÉM - Domova Betlém pro dospělé lidi s tělesným postižením a Domova Narnie pro děti s mentálním postižením. Pro děti z Domova Narnie to byla nová zkušenost. Byly velmi nadšené z toho, že mohly vystupovat před publikem a poprvé na veřejnosti zpívat do mikrofonu. Cílem služeb střediska je umožnit handicapovaným dospělým a dětem prožít plnohodnotný a naplněný život. Proto i vystoupení dětí na náměstí Svobody - i když se mohlo zdát velmi neumělé - bylo vlastně součástí terapie a začleňování lidí s mentálním postižením do naší společnosti. Důkazem je třeba i chlapec Joža trpící autistickou poruchou, který je nejraději sám a s nikým nekomunikuje. Do mikrofonu ovšem zpívat chtěl a nadšeně se přidával k ostatním zpívajícím dětem. Nakonec měl krásné sólo!

Patronem sbírky „Hvězdičky pro Betlém“ je herec Lubomír Kostelka. Více najdete na stránkách sbírky www.hvezdicky.cz. Připojit se můžete také zasláním dárcovské SMS na číslo 87777 s textem DMS DIAKONIE BETLEM.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006