O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zamba

autor : Jitka Lenková , vydáno : 16. 12. 2005

Největší lví příběh hned po lvici Else. Příběhy o přátelství člověka a zvířete představují vděčné čtenářské téma. Tím spíše, je-li tím zvířetem lev a když se ten příběh navíc opravdu stal.

Tentokrát za vámi přichází lev Zamba a „jeho člověk“ Ralph Helfer. Možná jste Zambu dokonce už i viděli, jenom si to neuvědomujete. Zamby byl totiž lvem filmovacím a celý svůj život prožil v nejtěsnějším možném kontaktu se svým majitelem a zároveň cvičitelem Ralphem Helferem v Kalifornii. Tedy až na občasné výlety za prací včetně půlročního pobytu v rodné Africe. Tam se totiž Zamba narodil a také ještě jako úplně malý lvíček málem umřel, když ho matka zřejmě nestačila ochránit před útokem cizího lva. Sotva šestitýdenní Zamba před ním utekl a ztratil se. Na pokraji vyčerpání ho objevili američtí turisté, zachránili ho, pro polomrtvé lví kotě vyjednali vývozní povolení a vzali s sebou domů. Předali ho tomu nejpovolanějšímu, Ralphu Helferovi, který cvičil různá zvířata pro film a televizi. Na rozdíl od většiny svých tehdejších kolegů svá zvířata nebil ani jinak netýral a požadovaným výkonům je učil za pomoci laskavosti. Což se mu, mimochodem, později mnohokrát vyplatilo.

Stejně přistoupil i maličkému lvíčeti, ovšem s tou perspektivou, že z něj nakonec vyroste dospělý lev příslušné váhy (cca 250 kg) a síly. Už jako koťátko ho naučil snášet koupání, česání, péči o drápy i chrup, poslouchat povely, spát spolu se svým pánečkem v jedné posteli (Zamba nebyl nikdy proti), vykonávat potřebu na zahradě, chodit mezi lidi a snášet i všemožná další zvířata jezdit různými dopravními prostředky, absolvovat různé přehlídky a další hlučné akce, bez problémů pózovat před kamerou i se naoko se svým pánečkem porvat a dělat potom mrtvého.

To vše se povedlo. Ralph svého lva bezmezně miloval a lev mu jeho lásku oplácel snad ještě větší měrou. Spolu překonali i nejeden těžký okamžik, zažili i chvíle uznání a slávy. Díky Ralphově dokonalé péči se Zamba těšil po celý svůj život skvělému zdraví a dožil se požehnaných osmnácti let. Za těch osmnáct let (cca 1960-1980) natočil celou řadu filmů, seriálů i reklam, hrál například ve filmech o Tarzanovi z té doby nebo v seriálu Daktari. Hlavně však posloužil jako ten nejpádnější důkaz toho, že zvířata je možné cvičit laskavě a s láskou a že tak dokáží mnohem víc než zvířata bitá a vystrašená. Nepřímo tak změnil a výrazně k lepšímu život bez nadsázky tisíců zvířat držených v zajetí. Zamba byl vyjímečný lev a „zaříkávač nejen lvů“ Ralph Helfer je vyjímečný člověk. Vyjímečný příběh jejich společného života dal vzniknout knize, která je, bez jakéhokoliv přehánění, rovněž vyjimečná.

vydalo nakladatelství Alpress s r. o., www.alpress.cz, doporučená cena 199,- Kč, na http://www.alpress.cz/list.php 179,- Kč
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006