O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Clawfinger - 20.1.2006 PRAHA, ABATON

autor : Redakce , vydáno : 04. 01. 2006

Do Prahy se vrací švédsko-norská formace CLAWFINGER, která se v Čechách představila již několikrát, a za tu dobu si u nás získala nemalou fanouškovskou základnu.

U zrodu této tvrdé severské formace stáli v roce 1988 Jacke Skog a Zak Tell – spolupracovníci z nemocnice nedaleko Stockholmu. O dva roky později se k nim připojili Bard Torstensson and Erlend Ottem. Kapela si odbyla začátky jako jakákoliv jiná začínající parta na světě – skládání skladeb, zkoušení, koncerty po okolí apod. V polovině devadesátých let si Clawfinger sami vydávají debut s názvem „Deaf Dumb Blind“ a jejich propojení heavymetalu a hip-hopu bylo kladně zhodnoceno švédskou kritikou. Málokteré začínající kapele se navíc podaří prodat více než půl milionu kopií. Následovaly první koncerty mimo rodnou zem, převážně se jednalo o vystupování na festivalech, včetně Dynamo festivalu a Roskilde.

Jejich nápaditá a dynamická tvorba neunikla pozornosti porotců švédských cen Grammy, kteří v roce 1994 kapelu ocenili v kategorii „nejlepší hardrocková skupina“ a „nejlepší video“.

Když v roce 1995 vydali album „Use Your Brain“, následovalo masivní turné, mimo jiné i s Ozzym Osbournem při jeho koncertování po Jižní Americe. Rázem se tak na jednom pódiu ocitli vedle takových veličin jako Megadeth, Faith No More nebo Alice Cooper.

Na další řadovku si fanoušci počkali do roku 1997, kdy Clawfinger rozbourali hudební svět eponymním třetím a bezejmenným albem. Poté se Clawfinger na pár let odmlčeli, aby se v roce 2001 přihlásili s deskou „Zeroes an Heroes“.. Album je natočeno v rytmu jednoduchosti a přímočarosti, za což fanoušci kapelu vlastně milují Melodie, dva hity, tvrdé ostré riffy ve stylu „Clawfinger“ a taneční nádech.

Letošní podzim uvedl do pohotovosti všechny fanoušky Clawfinger, neboť na listopad je hlášeno nové album s názvem „Hate Yourself With Style“. Dá se předpokládat, že pánové na něm naservírují svůj mix tvrdé hudby, tanečních samplů a frázovaného zpěvu. Po vydání bude následovat evropské turné, které zasáhne i Českou republiku, kde tato pětice vystoupí 20. ledna v pražském Abatonu.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006