O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


DENÍK - Koukám, koukám a pořád nic

autor : Bohumil Procházka , vydáno : 15. 01. 2006

V učebně sedím ve třetí lavici u dveří. Evička kozorožka zase ve čtvrté u okna. Vedle mě sedí Marek, přezdívaný Mára. Většinu hodin spíše prokecáme, než abychom se věnovali učení.

Jednou jsem se na něj podíval a přitom trochu zabrousil očima do čtvrté lavice u okna. Evička seděla opřená na židli, rukou si projížděla čelo a přes brejle pošilhávala směrem ke mně. Zahleděl jsem se do jejich očí a nehodlal ucuknout. Jenže ona také ne. Dívali jsme si do očí déle než je zdrávo. Nakonec je jako první sklopila do papírů položených před sebou.

Vrátil jsem zpět pohled k Márovi a dělal, jakoby nic. Pak zazvonilo na konec hodiny a já si šel na hořký čaj do jídelny. Evinu jsem postřeh´, jak si to maže na svou cigaretku k autobusové zastávce před naší budovou.

Na hodinu přišla pochopitelně o nějakou tu minutku déle. Nikomu to nevadilo. Snad kromě mě. Zasedla za lavici, sklopila si do klína černé desky opírající se o roh stolu a občas si něco zapsala. Já naopak hleděl do svých skript a přemýšlel, co budu dělat po škole. Ani nevím z jakého důvodu jsem se podíval do čtvrté lavice. Ale kvůli Evě to „rozhodně“ nebylo. Jenomže co čert nechtěl, ona koukala na mě. Vše se opakovalo jako v prvním případě – dlouhý zasněný pohled.

Teď už jsem začal trochu přemýšlet. Že by to bylo normální, se mi moc věřit nechtělo. Normálně se podívám na holku a hned dám pohled pryč. Ale tohle je prostě jiné. Do konce vyučovacího dne jsem se na ní musel ještě několikrát podívat. Když se naše pohledy náhodou setkaly, připadalo mi, že na mě musela koukat už předtím, než jsem se otočil. Žádné pohyby očí – nic. Prostě a jen přímý pohled.

Večer – v posteli – jsem nad ní znovu přemýšlel. Přál bych si, Poznat ji trochu lépe. Ne jenom jako svoji spolužačku. Nevím proč, ale ve třídě ji s ovacemi nevítají. Sedí si ve své čtvrté lavici, občas si něco píše, když nechce, tak poslouchá diskmena. Je tichá, moc toho taky nenamluví. Ale když se zasměje, tak to někdy rve uši. Sem-tam ji vidím, jak se ďoube v nose, ale jinak je milá. Aspoň pro mě.

Rád bych ji pozval na kafe, ale po zkušenostech s mojí lvicí Jitkou mám strach, aby se neopakovalo to, co už tady jednou bylo. Abych měl pak hrůzu ji i pozdravit, to se mi vážně nechce. Ale čekat, jestli se ozve sama? Blbost největšího kalibru. Takže nakonec vše skončí jako vždy – krásná dívka na obzoru a já v sobě nenajdu ani špetku odvahy jí to upřímně říct.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006