O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Seznámení přes inzerát

autor : Jiří Jakl , vydáno : 24. 02. 2006

Je mnoho způsobů jak se s někým seznámit. Jedním z nich je i seznámení přes inzerát - pozor ale na 'ale…'.

Seznamování přes Internet začíná být stále populárnější. K seznamování lze využít různé chaty a seznamky. Nejznámějšími seznamkami jsou Seznamka.cz seznamka.cz a seznamka na Lidé.cz seznamka.lide.cz/ , pak existují chaty jako Xchat xchat.centrum.cz/ , chaty na Lidé.cz chat.lide.cz/ , nebo se dá seznámit i přes weby zaměřené na hodnocení vlastních fotografií jako Libimseti.cz libimseti.cz/ , Palec.cz palec.cz/ , Podívejse.cz www.podivejse.cz/ apod. K seznamování lze využít i placené seznamky, využít seznamky např. rádií, nebo existují i seznamky specializovaných serverů (např. zaměřených na přírodu, viz Příroda.cz priroda.cz/inzeraty.php?sub=60 ).

Pokud jde o inzeráty v tisku a na Internetu, Qark.net poznamenává:

"Na většinu inzerátů v tisku vám nikdo neodpoví. Museli byste totiž těmi větami okamžitě zaujmout a taky mít to štěstí, že narazíte třeba na dívku, která je tak zoufalá, že hledá jako vy a ještě k tomu je natolik odvážná, aby vás kontaktovala. Šance je to opravdu mizivá.

Možná vás napadne, že internetové seznamky na tom budou o mnoho lépe. Vždyť tam lidé mohou komunikovat, dát o sobě více informací, či hledat podle mnoha atributů. Jenže problém seznamek je v tom, že se na nich kupí několik typů lidí, kteří:

* nehledají vztah, ale legraci

* dělají, že hledají, ale nechtějí najít (zadaní, neví co chtějí, léčí se z předchozího vztahu)

* chtějí hlavně sex

* hledají, najít chtějí, ale už jsou z těch předchozích typů děsně otrávení"

Proto vás seznamování může stát zbytečně hodně drahocenného času a může pozbývat efekt. Velmi slušnou šanci na dobré seznámení mají dívky, které mohou dostat na jeden elektronický inzerát i několik desítek odpovědí, u kluků je pak situace poněkud horší (záleží také na regionu - v Praze dostanete rychleji a víc odpovědí než třeba na Náchodsku). Fotografie na profilech nebo zasílané emailem mnohé napoví, ale moc vám toho neřeknou o člověku, jaký je uvnitř. Proto je vhodné vložit do inzerátu co nejvíce informací o sobě a co nejvíce informací také vyžadovat. Jedině tak se nemůže stát, že se budete zbytečně zabývat někým z prvních tří skupin lidí vyjmenovaných v předchozím odstavci. "Vyzkoušíte-li internetové seznamky, poznáte sny a přání druhých lidí a časem se naučíte zaujmout i jednou větou." (Qark.net)

"Pokud se s někým seznámíte přes Internet, vaše první setkání je většinou tak trochu rozčarováním. Ale jak si to pak zařídíte dál, je už zcela na vás. Seznámení přes internet je stejně dobré jako seznámení, řekněme, ve vlaku, ve škole, na rekreaci nebo kdekoliv jinde." (Maly.cz)

Vlastní zkušenosti se seznamkami:

Poznal jsem již několik párů, kterým seznámení přes seznamku dopadlo dobře. Málo platné, to že zrovna někdo hledá partnera, nebo alespoň kamaráda na dopisování, nemá nikdo napsané na čele. Využijete-li seznamku, máte šanci dobývat někoho, kdo je osamocený a tedy i nezadaný podobně jako vy. Ten někdo si ale i naopak může vybrat vás podle informací, které o sobě uvedete - podobné zaměření, zájmy, intelekt apod. (dáno i tím, který server k seznámení využijete - typ rádia, přírodovědné zaměření apod.). Sám jsem bohužel poznal především první tři skupiny dívek, které uvádí Qark.net. Přestože se snažím seznamkovat už několik let, nenašel jsem tu pravou, ale alespoň mohu říci, že jsem poznal vícero kamarádek, se kterými udržuji známost doposud.

Použité informační zdroje:

Qark.net: Láska na inzerát http://www.qark.net/clanek/laska-na-inzerat

Maly.cz: Seznámení přes internetovou seznamku http://www.maly.cz/index.php?item=469

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006