O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Prezident netouží po setkání s lesbami a gayi?

autor : Redakce , vydáno : 12. 03. 2006

Prezident Václav Klaus před týdnem prostřednictvím své kanceláře oznámil zástupcům Gay a lesbické ligy (GLL) změnu původně dojednaného termínu schůzky. Nyní to vypadá, že se s nimi nechce sejít vůbec.

Prezident Václav Klaus před týdnem prostřednictvím své kanceláře oznámil zástupcům Gay a lesbické ligy (GLL) změnu původně dojednaného termínu schůzky. Nyní to vypadá, že se s nimi nechce sejít vůbec.

"Už před týdnem, v pátek 10. března mi volala zaměstnankyně Kanceláře s tím, že termín schůzky bude nutné odložit," komentuje mluvčí GLL Martin Strachoň *).

Původně dojednaným termínem schůzky bylo středeční dopoledne 15. března. Přitom právě v ten den Poslanecká sněmovna PČR rozhodla o konečném osudu zákona o registrovaném partnerství, který před měsícem prezident vetoval. Podle vyjádření Kanceláře prezidenta republiky (KPR) se Václav Klaus obával, že pokud by se setkaní s aktivisty uskutečnilo téměř bezprostředně po rozhodnutí Sněmovny (tehdy ještě očekávaném v úterý 14. března), bylo by toto téma předmětem značného zájmu médií a předem naplánovaná schůzka by se mohla stát pouze symbolickou. Prezidentovi však údajně jde o skutečně věcnou diskusi, a proto měl být termín schůzky odložen.

"Během telefonátu jsem upozornil, že prezident již sám poskytl prostor k dohadům, zda se nejedná o ryze symbolickou schůzku tím, že nás k ní přizval až potom, co zákon o registrovaném partnerství vetoval," dodává Martin Strachoň.

Ryze symbolického obsahu schůzky se obává také Kateřina Beňová, mluvčí GLL *): "Prezident sám ve svém prohlášení k vetu řekl, že jeho názor na tento zákon je dlouhodobý a neměnný. Chápu to tak, že bez ohledu na konkrétní právní úpravu prezident zastává k registrovanému partnerství principiálně odmítavý postoj. Dokazuje to i fakt, že ještě jako poslanec při rozhodovaní o předchozích návrzích hlasoval vždy v jejich neprospěch."

V březnu a červnu 1999 to byl poslanecký návrh zákona, který stavěl partnery na roveň manželů s výjimkou výchovy dětí. V říjnu 2001 šlo o vládní návrh zákona, který naopak partnerům dával výrazně méně práv a povinností než nyní schválený zákon. V dubnu 1998 Václav Klaus chyběl při hlasování o návrhu zákona, který byl podobný tomu z roku 1999.

"Proto si jen těžko představuji, o čem s námi chce prezident věcně hovořit. Myslím ale, že by bylo neslušné mu tu příležitost odepřít, a proto jsme připravení se s ním sejít i potom, co svoji úlohu v legislativním procesu zákona už vykonal," dodává Kateřina Beňová.

Nyní se však zdá, že prezident již o setkání s aktivisty nestojí. Kancelář prezidenta původně avizovala, že již v pondělí navrhne náhradní termín schůzky. Ani do dnešního dne však Gay a lesbickou ligu nekontaktovala a ani na e-mail s výzvou k navržení termínu nereagovala.

"Prezident se tak vystavuje logickému podezření, že údajnou schůzkou s námi pouze usiloval o mediální zmírnění svého rozhodnutí o zákonu. Už 24. února, týden po vetovaní zákona a den poté, co nabídku schůzky jednoznačně odmítla Gay iniciativa, prezidentův tajemník Ladislav Jakl veřejně avizoval schůzku, která se podle jeho slov měla uskutečnit 'v nejbližších dnech'. V té době už ale bylo zřejmé, že ke schůzce dojde nejdříve za dva týdny. Pak Hrad původní termín schůzky odvolal a teď zaujal pozici mrtvého brouka. Chápu to tak, že prezident by se nyní s námi setkával z pozice poraženého, a to nehodlá dopustit, protože by to mohlo pokazit jeho mediální obraz, na kterém tak pečlivě pracuje," uzavírá Beňová.

*) GLL má v zájmu názorové plurality čtyři mluvčí. Pro naplnění principu genderové rovnosti jsou jimi dvě ženy a dva muži.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006