O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Libertin

autor : Martin Pochman , vydáno : 19. 03. 2006

Anglie 17. století. Doba osvícení a uvolnění společenských mravů za vlády krále Karla II. Právě v této době žije John Wilmont známý též jako Earl z Rochestru. Muž natolik bystrý a nadaný, že je důvěrným přítelem krále. Zároveň však natolik prostopášný a výstřední, že se posléze témuž monarchovi stává bolavým trnem v oku. Na pozadí syrově nepřikrášlené Anglie sledujeme jeho bouřlivý a sebezničující život.

Teprve po setkání s herečkou Elizabeth Barry nastane v jeho životě zásadní změna. Jeho vrozený cynizmus a skepse ustoupí hlubšímu citu k mladé, talentované adeptce hereckého umění. S Elizabeth se k němu opět navrátí múza. John Wilmont se dychtivě vrhá do psaní dlouho odkládané divadelní hry, kterou si na oslavu svého majestátu u něj objednal sám král. Nebyl by to ovšem Hrabě z Rochesteru, aby napsal jen jakýsi běžný divadelní kousek. I v dnešní době by ona hra mohla názorně sloužit jako součást sexuální výchovy pro žáky základních a středních škol. Zatímco obecenstvo znalé stylu Johna Wilmonta šílí nadšením, král na jehož počest byla ona hra sepsána, bledne vztekem a zuří.

Hrabě z  Rochesteru okamžitě upadá v královu nemilost. A pád je to mnohem hlubší. Elizabeth jej opouští a do jeho života se kromě každodenních pitek a řádění vplíží i zákeřná nemoc.

Tento film se neřadí k těm historickým snímkům, které přikrášlují či glorifikují dávno zašlé časy a vyzdvihují urozené reky své doby. Režisér Laurence Dunmore vás pozve do těch nejodpornějších putyk a rozbahněných uliček středověkého Londýna. Nezřízené řádění a peprný slovník Johna Wilmonta a jeho kumpánů má na míle daleko k vytříbenému bontonu anglické šlechty.

Jestli jste fanoušky Johnnyho Deppa, určitě vás nezklame. Ale pozor! Co platí pro osobu Johna Wilmonta platí i pro Johnnyho Deppa. Hrabě z Rochesteru hned v úvodu filmu totiž důrazně deklamuje:

„Nebudete mně mít rádi! Nebudete mně mít rádi! Nebudete mně mít rádi!“

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006