O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Otevřený dopis občanům

autor : Redakce , vydáno : 26. 03. 2006

Prakticky všichni občané si přejí žít ve spravedlivé a prosperující společnosti obklopeni zdravým životním prostředím. Skutečné jednání politických stran je ale z tohoto pohledu pro mnohé z nás velkým zklamáním. Místo věcného řešení našich společných problémů se politikové věnují především svým stranickým a osobním zájmům a celý systém je prorůstán korupcí. Pro skutečné požadavky občanů je současný politický systém naprosto neprůchodný. Je nutné najít východisko z této situace.

Otevřený dopis občanům

Společně to dokážeme

Od státu stran ke státu občanů

Otevřená výzva všem občanům

Prakticky všichni občané si přejí žít ve spravedlivé a prosperující společnosti obklopeni zdravým životním prostředím. Skutečné jednání politických stran je ale z tohoto pohledu pro mnohé z nás velkým zklamáním. Místo věcného řešení našich společných problémů se politikové věnují především svým stranickým a osobním zájmům a celý systém je prorůstán

korupcí. Pro skutečné požadavky občanů je současný politický systém naprosto

neprůchodný. Je nutné najít východisko z této situace.

Jediným legitimním zdrojem politické moci v našem státě jsou občané. Tu ve volbách politikům jen dočasně propůjčují. Podle našeho společného přesvědčení je proto nejlepším řešením zvýšení přímého vlivu občanů. Je to první krok k možnosti transformovat politický systém vůbec.

Jen občané jako celek mají totiž skutečný zájem na:

1) důsledném vymýcení korupce z našeho veřejného života

2) ochraně životního prostředí

3) optimálním řešení rozvoje měst a obcí

4) důsledné ochraně lidských a občanských práv

5) sociální spravedlnosti

6) kulturním, vzdělanostním a hospodářském rozvoji našeho státu a mnoha dalších věcech našeho společného zájmu.

K tomu je však nutné získat legální nástroje k prosazení těchto společných zájmů, které nám dosud citelně chybí.

Obracíme se proto na všechny občany, občanské iniciativy i politické strany s výzvou ke společnému úsilí za jejich prosazení do našeho právního systému.

Za takové nástroje považujeme instituty přímé demokracie, mezi něž patří zejména:

1) právo občanů na vyvolání referenda od úrovně obce, města a kraje až po úroveň celostátní

2) závaznost referenda pro všechny dotčené orgány

3) uplatnění stejných zásad pro všechna hlasování občanů, v nichž projevují svou vůli a svá přání (to vyžaduje zrušení povinné 50% účasti pro platnost obecního referenda)

4) přímá volba starostů, primátorů, hejtmanů a prezidenta s jejich odvolatelností hlasováním občanů kdykoliv

5) odvolatelnost všech volených zástupců hlasováním občanů, a to kdykoliv.

Naše úsilí se ovšem nesmí zastavit na hranicích našeho státu. Vyjadřujeme v této souvislosti naši podporu sjednocování Evropy, ale požadujeme, aby i toto sjednocování bylo založeno na výše uvedených principech přímé demokracie.

Nechceme převzít moc. Chceme změnu současného systému, který shledáváme demokratickým pouze formálně a požadujeme jeho vylepšení tak, aby názory občanů musely být politiky skutečně respektovány a politici se jimi řídili. V tomto úsilí se spojujeme my všichni, politické i nepolitické organizace, skupiny a jednotlivci. Věříme, že společným úsilím všech zainteresovaných občanských iniciativ i občanů samotných se nám to podaří prosadit.

Zavazujeme se, že své cíle budeme prosazovat nenásilně a shodujeme se na odmítnutí jakékoliv diskriminace (rasové, sexuální, věkové, ekonomické, jazykové, vzdělanostní či jakékoliv jiné) a nebudeme zvýhodňovat žádnou skupinu lidí oproti jiné.

Vyzýváme všechny jednotlivce, fyzické i právnické osoby, všechny politické i nepolitické subjekty, všechny ziskové i neziskové organizace, všechny náboženské i nenáboženské skupiny, aby se k nám připojily a podpořily naše cíle a nebo s nimi alespoň vyjádřily své sympatie a pomohly nám při šíření této výzvy.

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce na společné setkání v září 2006 do Prahy. Tématem tohoto setkání bude možná spolupráce a volba strategie při prosazování některého či všech těchto požadavků a její konkrétní podoba.

Přesný termín a místo konání společného setkání bude zájemcům upřesněn měsíc předem.

Zájemce prosíme o předběžný kontakt a vyjádření zájmu o účast na adrese:

e-mailem: valachova@email.cz

poštou: Hnutí za přímou demokracii

PO. BOX 12

603 12 Brno 3

V případě vašeho zájmu bude vaše jméno uvedeno mezi signatáři výzvy na webových stránkách: hzpd.unas.cz .

Za Hnutí za přímou demokracii

Dr. Milan Valach

mluvčí

Kontakt

Hnutí za přímou demokracii

Nevládní, nezisková organizace se zaměřením na politickou oblast

B. Martinů 44

602 00, Brno

Telefon: 543242140

E-mail: valach@iol.cz

Internet: www.pdemokracie.ecn.cz

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006