O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Doba ledová 2 - Obleva

autor : Martin Pochman , vydáno : 30. 03. 2006

Doba ledová se chýlí ke konci. Začíná se oteplovat. Ledovce tají a hrozí, že voda zaplaví údolí, ve kterém žijí naši hrdinové. Těm nezbývá, než hledat bezpečnější útočiště.

Mamuta Mannyho, lenochoda Sida a šavlozubého tygra Diega na jejich cestě doprovodí ještě mamutí slečna Ellie (která se ovšem považuje za vačici) a její dva ztřeštění bratři Crash a Eddie. Dohromady tak tvoří nesourodou rodinku, mezi jejímiž členy to čas od času řádně zaskřípe.

Každá z postaviček si během dlouhé cesty řeší své osobní problémy.

Manny čelí obavě, že je jediným žijícím mamutem a následně si hledá cestu k Ellie a to pod záminkou zachování rodu.:-).Diego se pak vyrovnává se svým strachem k vodě. Tyto pasáže jsou poněkud toporné a předvídatelné. Nicméně kaskádu vtipných gagů přerušují jen opravdu krátce. O poznání svižněji řeší své vzlety a následné pády lenochod Sid . Crash s Eddiem pak svými vylomeninami vtipně doplňují celou partičku „utečenců“.

Samostatnou kapitolou je pak veverka Scrat, která stejně jako v „jedničce“ napíná veškeré své úsilí k honu za ořechem. Fanoušky šílené veverky potěším, protože Scrat dostal ve „dvojce“ více prostoru a je ještě zběsilejší a vynalézavější.

Režisér Carlos Saldanha si se svými kolegy zjevně stanovil jediný cíl a to bavit malé i velké diváky a tento záměr se mu nepopiratelně daří.

Dobu ledovou 2 založil na již osvědčeném trojlístku postav. K nim pak přidal nejen Ellie se svými bratry, ale i celé společenstvo migrujích zvířátek. Roli záporňáků určil dvěma rozmrznuvším vodním příšerám, které lačně dotírají na ustupující suchozemce. Na stranu zloduchů pak šoupl i supa Holomka a jeho kumpány, kteří vytrvale čekají, jak celá záchranná megaakce skončí.

V celém filmu není ani tak důležité, jestli se hrdinové zdárně dostanou k cíli své cesty. Nečekejte nějakou originální zápletku, či překvapivé vyústění pointy. Vše je založeno na svižných a vtipných gazích, které jsou jednotlivým postavičkám skvěle šity na míru.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006