O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zázvor a chilli pepř léčí rakovinu

autor : Ludmila Pachtová , vydáno : 05. 04. 2006

Zázvor (Ginger) prý zabíjí rakovinové buňky ve vaječnících a chilli pepř separuje a ničí nádory pankreas (slinivky), zveřejnili v úterý vědci ve Washingtonu, na setkání americké asociace pro výzkum rakoviny. Jejich studia poskytla důkazy, že nepopulární koření mohou zastavovat nebo předcházet rozvoji rakovinového bujení.

Rakovina vaječníku v Americe zabíjí 16,000 žen z 22,000, u nichž je každým rokem nemoc diagnostikovaná. Proto vědci výzkumu věnují hodně času a washingtonská vládní společnost do výzkumu léků investuje mnoho peněz.

Dr. Rebecca Liu, asistentka porodnictví a ženského lékařství na Universitě v Michiganu, pracující v centru pro rakovinu, a její kolegové testovali zázvorový prach přidáváním na rakovinové buňky z vaječníku. Usmrcení rakovinových buněk probíhalo dvěma sebevražednými způsoby buněk. Procesem, kdy buňkám odpadl povrch anebo autophagii, při kterém buňky strávily sami sebe. "Často se vaječníkové nádory rozvinou po standardní chemoterapii. Buňky si vytvoří rezistenci proti lékům", říká Liu. “Jestliže zázvor může způsobit také autophagii- buněčnou smrt, nejen odpadnutí kožního povrchu, rezistence ke konvenční chemoterapii bude překonána."

Studium se zázvorem bylo sice prováděno s buňkami v laboratorních miskách, ale je to první krok k zahájení testů na nádorech v těle.

Zázvor (Ginger) byl prý také prokázán jako prevence předcházející vývoji vaječníkových rakovinových buněk. "Při zabíjení rakovinových buněk vycházel lepší poměr při aplikaci zázvoru než s platinou, na níž jsou založeny dosavadní chemoterapeutické léky proti vaječníkové rakovině, " prohlašuje Dr. Jennifer Rhode, který se podílel na studiu.

Podle dalších výzkumů na myších bylo zjištěno, že capsaicin, který způsobuje pálivost chilli pepře, vyvolává odlupování buněčné slupky u rakovinových buněk ve slinivce (pankreas). Oznámil to Sanjay Srivastava z Univerzity v Pittsburghu, z lékařské fakulty. "Capsaicin spustil proces, kdy rakovinné buňky odumíraly a významně se redukovala velikost nádorů".

Zázvor a chilli-pepř je tedy novou nadějí při rakovinovém onemocnění, kde dosavadní účinnost léčby byla velmi nízká.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006