O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Nové opičky v Tanzánii jsou unikátní

autor : Ludmila Pachtová , vydáno : 19. 05. 2006

Nové druhy opic nalezené v Tanzanijské vysočině vloni jsou pozoruhodným nálezem, jaký se nepředpokládal. Jde o nový, dosud neznámý rod savců, zveřejnili vědci ve čtvrtek 12.května 2006.

Nová opice, zpočátku nazývaná horský mangabey pak kipunji, je více příbuzná k paviánům z rodu Papio, a ne k opicím mangabeys. Dokázala to Olsonova genetická analýza DNA. Zaslouží si proto zařazení do vlastního rodu a nové druhové třídění, píší vědci v žurnálu Věda.

Opičky byly přejmenované na Rungwecebus kipunji. Je to jediný nový rod ze žijících primátů z Afriky, který byl identifikovaný po více než 80 letech.

"Ukazuje se , že doby objevů nepominuly!" uvádí William Stanley z Polního muzea v Chicagu.

"Nález ve 21. století zcela nového druhu velkých opic žijících v divočině je velkým překvapením. Vyzařuje nové světlo do evoluční historie opic v Africe a Eurasii," uvádí John Oates, profesor antropologie z Hunter College v New Yorku.

Tento objev také posiluje mínění, že hory v jižním Tanzanii sehrávají důležitou, donedávna neočekávanou roli útočiště mnoha druhů savců, jinde již dávno zaniklých.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006