O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


DENÍK – pár dní před absolutoriem aneb krásná maturantka a zubařské křeslo

autor : Tomáš Ježek , vydáno : 25. 05. 2006

Pravidelnou stomatologickou prohlídku nelze odkládat. Hlavně když se člověk musí učit. Chce to myslet na hezkou maturantku a nebát se dětského pláče.

Na jedno dopoledne odkládám učení. Mám rande s paní zubařkou. Chce se mi podívat na moje krásné zoubky. Už předem mám strach. Sedmička vlevo dole mi připadá nějaká shnilá. Nejspíš pude ven a to mě stresuje čím dál tím víc. Ještě doma si pořádně pucuju zuby, vyndávám z nich poslední zbytky od večere – jak tak koukám na kus tmavého masíčka na párátku, odhaduju to na sekanou. Mrška jedna – pevně se držela schovaná za zoubkem. Zasednout do křesla mám v půl deváté. Ve čtvrt na devět nastupuju do autobusu, o zastávku později přistupuje móóóc hezká holka. Jezdili jsme spolu busem, když jsem čtrnáct dní praxe trávil na boleslavském Magistrátu. Opět stojíme tak metr od sebe. Občas na mě tajně pošilhá. Kouká na mě, říkám si. No – spíš si věřím. Na školním batohu má připevněné barevné stužky s nápisem „Maturant 2002-2006“ a na druhé „4.A“. Školu tam nemá, ale odhaduju ji na Obchodní akademii. Pět minut po půle přicházím do ordinace paní stomatoložky. U vedlejších ordinačních dveří je narváno. Sedí tam asi čtyři malé děti s rodiči. Poslušně zdravím, z kožené sedačky odhazuju hafo časopisů a sedám si. Děti na mě zírají jako na přízrak. Najednou je ticho. Něco šeptají rodičům. Ti se na mě vzápětí nenápadně otáčí. Mám vztek a chce se mi utéct. Po minutě vchází malá holčička do ordinace. Následuje vítání, které je slyšet durch zavřené dveře. Holčička začíná brečet. Co brečet, přímo řve. Ostatní děti naštěstí otáčí hlavy a koukají vyděšeně na zavřené dveře. Začínám cítit ještě větší strach. Pro změnu vcházím já. Dívčí pláč utichl a zubní vrtačka drásá můj zub. Držím se! „Děti při vrtání brečí,“ říká paní doktorka, když se dívenka opět rozbrečí. „Ja – ta – ky!“ mumlám přes vrtačku v puse a cítím, že se pozvracím. Čelo mi chladí ledový ručník. Voda mi stéká po obličeji, tričko začíná cucat první kapky vody. Ani jsem nebrečel a se zvednutými nohy čekám, až přijdu k sobě. Mám zpravený zoubek, umytou hlavu i krk. Ještě že venku nemrzne. Opouštím polikliniku a na tři měsíce mám zase pokoj. Když mrška nezačne bolet. Cestou domů obcházím výkladní skříně s tably maturantů. Ale 4.A Obchodní akademie nikde nenacházím. Trochu jsem zklamaný z neúspěchu. A zub furt bolí.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006