O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Projekt Šance pořádá veřejnou sbírku

autor : Redakce , vydáno : 29. 05. 2006

Projekt Šance, který už téměř 10 let pomáhá dětem ulice, pořádá ve dnech 31. května a 1. a 2. června veřejnou sbírku v ulicích České republiky. Sbírku zahájí ve středu 31. května v 11.00 hodin před kostelem sv. Václava ve Štefánikově ulici na Smíchově jedna z patronek Domu Šance Marta Kubišová a herec, moderátor Petr Novotný.

V rámci veřejné sbírky „balónkový den pro DĚTI ULICE“ nabídnou studenti středních škol veřejnosti balónek a informační leták.

Do sbírky je možné přispět také odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS SANCE na číslo 87777.

Za Vaši SMS bude připočtena částka ve výši 30 Kč, Projekt Šance obdrží 27 Kč.

Vybrané prostředky budou vynaloženy na provoz Projektu Šance a na Dům Šance, který bude sloužit jako jediný záchytný bod pro bezprizorní mládež bez domova. Dlouhodobým cílem Projektu Šance je totiž, kromě každodenní pomoci v terénu, vytvořit vzdělávací a resocializační centrum, kde by mládež mohla získat běžné sociální návyky, najít jiný smysl života a díky kontinuální spolupráci se postupně začlenila do společnosti.

Projekt Šance vznikl v roce 1995 z iniciativy textilního výtvarníka a nyní především streetworkera Lázsla Sümegha. Klienty Projektu Šance jsou převážně mladí lidé, kteří shodou různých životních okolností ztratili rodinné zázemí a svůj život prožívají doslova na ulici a na okraji naší společnosti. Většina z nich je z rozvrácených rodin, dětských domovů a výchovných ústavů. Právě jim se Projekt Šance snaží systematicky a ve spolupráci s odborníky pomáhat, sehnat práci, ubytování nebo je jim partnerem při řešení jejich individuálních problémů.

Projekt Šance zatím provozuje PŠ-streetcentrum Ve Smečkách na Praze 1, kde je pro klienty připraveno individuální poradenství, občerstvení, potřeby pro základní hygienu a pravidelný společenský program s pozvaným hostem z řad známých osobností, ale i odborníků, psychologů či terapeutů. Kromě komunitních setkání v PŠ-streetcentru chodí László Sümegh v doprovodu svých asistentů průběžně za klienty do terénu, kde s nimi cíleně řeší jejich konkrétní problémy a potřeby.

Dům Šance nyní funguje v alternativním provozu před nutnou rekonstrukcí. Dům funguje především jako volnočasové centrum, kam se klienti mohou přijít dívat na televizi, video, zahrát si playstation nebo si jen posedět na zahradě, o kterou se sami starají. Důležitou součástí volnočasového centra jsou i dva starší počítače, často jsou jednou z prvních možností, jak se kluci i holky mohou spojit se světem a jak mohou získat základní počítačovou gramotnost, která je pro komunikaci s dnešním světem nezbytná.

„Naše klientela je zanedbaná, naivní a infantilní, hodně fluktuuje. V zimě za námi chodí a prosí o práci a bydlení, a v létě je to už nenutí. Když budou klienti v programu alternativního vzdělávání, budou mít zajištěné základní sociální potřeby – práci, bydlení, jídlo. Když to vzdají, o všechny výhody přijdou. Ale program budou mít stále na dosah, mají možnost volby,“ uvádí László Sümegh.

Objekt, který by se měl stát po rekonstrukci Domem Šance, se nachází v Nepomucké ulici č. 5 na Městské části Praha 5. Odhadovaná cena rekonstrukce, která zahrnuje zvětšení objektu a přistavení nadzemního patra, činí cca 10 milionů korun.

Projekt Domu Šance podporují patronky Táňa Fischerová, Marie Rottrová a Marta Kubišová, dále pak například Tomáš Halík, Vlastimil Harapes, Petr Janda, Jan P. Muchow, Michal Rittstein, Jaroslav Róna, Olbram Zoubek, Oldřich Kulhánek.

Když naše děti život zmuchlá a zahodí, může to dopadnout i takhle: v péči státu do osmnácti. A pak? Jak jít dál, kam a za kým? Kde domov můj na ulici? Prosíme, pomozte nám pro DĚTI ULICE vybudovat Dům Šance. Jsou v rodné zemi doma, ale bez domova.

Podpořte Dům Šance, ojedinělý projekt v srdci Evropy! Děkujeme Vám.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006