O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Máme právo dýchat čistý vzduch !?

autor : Redakce , vydáno : 30. 05. 2006

Praha, 29. května – Tabáková epidemie a její následky jsou v ČR dlouhodobě podceňovány, a to takříkajíc na všech frontách. Zvlášť patrné je to v oblasti ochrany před pasivním kouřením. Zatímco v ostatních zemích Evropské unie se postupně přijímají přísné zákony, které v zájmu nekuřácké většiny zakazují kouřit na veřejných místech včetně restaurací, v České republice jsou zákony týkající se této oblasti nejednoznačné a i opatření, která již máme zákonně ošetřena nejsou vymáhána.

V Evropě jsou nekuřácké restaurace a bary uzákoněny např. v Irsku, Skotsku, Itálii, Norsku, Švédsku, Španělsku, na Maltě; v dalších zemích jsou podobné zákony před vejitím v platnost, nebo se na nich pracuje.

Česká koalice proti tabáku opakovaně vyzývá zákonodárce, veřejné činitele, zaměstnavatele i občany, aby si význam nekuřáckého prostředí uvědomili. „Existuje nespočet vědeckých studií, které dokazují, jak nebezpečné je pasivní kouření. V České republice ročně zemře v důsledku expozice pasivnímu kouření 2.000 lidí, v Evropské unii pak 22.000 nedobrovolných kuřáků,“ říká MUDr. Kateřina Langrová, ředitelka České koalice proti tabáku, a dodává „Z průzkumů veřejného mínění navíc jasně vyplývá, že zákazy kouření na veřejných místech včetně restaurací a hospod mají u nás podporu veřejnosti a to jak mezi nekuřáky, tak, možná překvapivě, i mezi kuřáky.“

Pro tato opatření mluví i řada mezinárodních studií, které dokládají, že úplný zákaz kouření na veřejných místech je jedinou efektivní metodou ochrany před pasivním kouřením a jak prokázala např. studie z 28 Evropských zemích také velmi důležitý faktor při snižování počtu kuřáků a to jak v dospělé, tak dětské populaci. Důkazy také jednoznačně hovoří o tom, že zákaz kouření v restauracích a hospodách nemá žádný negativní efekt na ekonomiku restaurací ani státu; naopak ve většině zemí byl dopad pozitivní: zvýšil se prodej i počet pracovních míst.

Česká koalice proti tabáku se proto rozhodla podpořit ty, kdo jsou si vědomi, jak ohrožující je pobývat v zakouřeném prostředí a chtějí bránit svá práva. V nové sekci „Ochrana před pasivním kouřením“ na stránkách www.dokurte.cz připravila praktický návod, jak postupovat, kouří-li se na místech, kde je to zákonem zakázáno. Na přípravě této sekce spolupracovala i právnička Mgr. Petra Dušková, ta komentuje: „Právní rámec týkající se ochrany před pasivním kouřením v České republice není ideální, nicméně podle mého názoru přes jistou nejednoznačnost a složitost je mnoho opatření vymahatelných. Bohužel se tak neděje, a tím je poškozováno právo nekuřáků na ochranu vlastního zdraví.“

V nové sekci na internetových stránkách najdete souhrn zákonů týkající se ochrany před pasivním kouřením, ale i uživatelsky přátelské vzory stížností včetně odkazů na odpovědné orgány, které je mají za povinnost řešit. MUDr. Langrová upřesňuje: „Cílem těchto aktivit rozhodně není boj proti kuřákům.Víme, že je mnohdy opravdu těžké přestat kouřit a našimi aktivitami se snažíme kuřákům předávat co nejvíce informací, které jim k tomu mohou pomoci a kontaktů, kde najdou odbornou péči. Apelujeme ale na ohleduplnost kuřáků: vaše právo kouřit končí u nosu druhého člověka.“

Tisková zpráva České koalice proti tabáku ke Světovému dni bez tabáku 31.5.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006