O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Guvernéři západních států USA přijímají energetická opatření proti oteplování

autor : Ludmila Pachtová , vydáno : 25. 07. 2006

Guvernéři ze západních států USA schválili návrhy a přijali 11.6.2006 rozhodnutí, přitvrzující v tlaku na čistější energetické zdroje, v souvislosti s diskutovanými rostoucími požadavky na elektrifikaci. Kritika se valila na nedostatečnou pozornost vůči globálnímu oteplování a byl žádán plán na snížení skleníkových plynů, považovaných za původce oteplování.

Asociace guvernérů západních států USA (Western Governors Association), která reprezentuje 19 států a tři americké ostrovy v Pacifiku, rozhodli o minimálním limitu 30000 megawattů pocházejících z čistých energií (sluneční a geotermální), a to do roku 2015. Směr vývoje zaměřující se na čistější paliva, jako jsou acetaldehyd a bionafta, a na šetrnost ke klimatu, je velkou změnou v politice západu.

Rozhodnutí však zdaleka neznamenají a neurčují, jaké akce speciálně mají být provedeny.

Republikánský guvernér Kalifornie, Arnold Schwarzenegger poukazoval na to, že guvernéři na valné hromadě v Sedoně v Arizoně se musí hlouběji věnovat skleníkovému problému. "Udělali jsme pokrok ve změně náhledu každého člověka na tento vážný problém. Ale pokud nenastavíme specifické cíle a ukazatele se specifickými způsoby kontroly dosažených výsledků v průběhu realizace, naše rozhodnutí nebude příliš mnoho znamenat," řekl.

"Dávno jsme promeškali správný čas, kdy bylo optimální začít mluvit právě o těchto problémech."

Koncepční rozhodnutí také předpokládají a obsahují pravidla, že kongres a Bushova vláda bude financovat výzkum změn klimatu a podporovat koordinovaný mezinárodní výzkum v této oblasti.

"Kalifornie má dost poznatků z využití uhlí a zemního plynu. Potřebujeme se soustředit na skutečná, efektivní energetická řešení, na taková jako jsou větrné, sluneční a geotermální zdroje, " řekla Bernadette Del Chiaro, mluvčí orgánu dohlížejícího na životní prostředí (Environmnet California).

Předseda Dolní sněmovny, demokrat Fabian Nunez a demokratka Fran Pavley žádají zařadit hranici pro snížení emisí z elektráren, naftových rafinerií, zpracovatelského průmyslu a jiných velkých výrob o 25% do roku 2020. Průmyslová odvětví a podniky by měly mít povinnost oznámit své emisní úrovně, stav počátkem roku 2008 a pak snížený stav emisí, jakého dosáhly počátkem roku 2012.

Guvernéři také vyzvali Federální energetickou regulační komisi (U.S. Federal Energy Regulatory Commission), aby začala spolupracovat s jednotlivými státy, aby oblastní energetické sítě byly zřizovány a provozovány účinněji a aby byl kladen důraz na expanzi obnovitelných energetických dodávek ve vzdálenějších oblastech.

K negativním důsledkům globálního oteplování je přičítán nejen lokální růst ploch suchých oblastí, a tání ledovců hlouběji směrem k pólům, ale též zvýšená seismicita na zeměkouli, probouzení sopečné činnosti, hurikánů, růst extrémních přívalových srážek a záplav. Amerika je součástí tohoto světa, je za tato negativa, byť třeba v Indonésii, spoluzodpovědná a je proto i její povinností přijímat regulační opatření a nápravná řešení.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006