O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Herceptin a Tykerb proti rakovině prsu

autor : Ludmila Pachtová , vydáno : 02. 09. 2006

Herceptin je lék, který získal v posledních týdnech širokou popularitu jako zástupce nového směru léčby zhoubných nádorů prsu i v České republice. Také v Anglii by měl být v brzké době užívaný pro léčbu rakoviny prsu a měl by být placený z NHS (National Health Service).

Státní instituce pro zdraví a klinickou kvalitu (NICE) v Anglii se ocitla pod intenzivním tlakem dát léku zelenou. Finální doporučení se očekává v červenci 2006. Herceptin má být předepisovaný ženám s rakovinou prsu typu HER2, před operací. Dosud byl Herceptin byl doporučovaný jen na metastáze rakoviny. Souhlas NICE umožní použití pro mnohem větší množství pacientů, především mladších.

Rakovinové charity vyjádřily radost a úlevu po měsících kampaní. V zákonném nařízení je ale i varovná poznámka. Musíme pamatovat na to, že Herceptin je vhodný pouze asi v jednom z pěti případů rakoviny prsu.

Herceptin stojí v Anglii kolem 20000 liber za jednoho pacienta za rok.

Herceptin není zázračný lék. Asi ve 20 % případů může způsobit cardiotoxicitu. Znamená to, že není vhodný pro pacienty se srdečními problémy. Ukázal se jako dobrý injekční lék (podávaný krátkou infuzí), prodlužující šance na přežití u těch žen, jejichž nádory obsahují velké množství HER2 proteinu. Proto byl v prvopočátcích schválený jako lék pokročilé rakoviny (v Evropě v roce 2000 a ve Spojených státech v roce 1998).

Herceptin je zatím jedinou schválenou terapií výslovně určenou pro léčbu rakoviny prsu typu HER2+. Farmaceutická firma GlaxoSmithKline doufá, že již příští rok bude schválen a puštěn do obchodu konkurenční výrobek nazvaný Tykerb, který bude užíván jako pilulka.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006