O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


V USA se zabývají studiem zda antidepresiva nezvyšují sebevražedná rizika

autor : Ludmila Pachtová , vydáno : 10. 10. 2006

Výzkum ve Spojených státech se zaměřuje na zjištění, zda novější antidepresiva nezvyšují sebevražedná rizika. V dosavadních studiích je uváděno, že počty sebevražd klesly ve Spojených státech od doby, kdy se započalo s aplikacemi antidepresivních léků. V závěrech se tvrdí, že ve skutečnosti použití nových antidepresiv SSRI (Selective Serotonin Reuptake Inhibitors) zachránilo více než 30000 životů.

Miliony Američanů užívají antidepresiva: Zoloft od společnosti Pfizera Inc., Paxil od GlaxoSmithKline, Plc a Prozac od Eli Lilly a Co. Prozac, Fluoxetine, patřili k prvním SSRI.

Americký úřad pro kontrolu potravin a léků však vydal varování proti nejpopulárnějším SSRI v roce 2004, po provedení studiích ve Spojených státech a v Británii, v nichž bylo vyvozeno, že tyto léky mohly zvýšit rizika sebevražd u dětí i dospělých. Již v roce 2000 byly známy vedlejší negativní účinky, jako snížené libido a anorgasmie (podle zpráv prof.Sussmana z New Yorku).

"Ačkoli aktuální nálezy vztahující se k antidepresivům a sebevražednosti vyžadují další zkoušky, věříme, že mnohem více životů bylo ušetřeno, než ztraceno od nasazení těchto léků," psali vědci.

Dr. Julio Licinio z University Miami, který vedl výzkumný tým, dokud byl na Universitě v Kalifornii Los Angeles, ukazuje, že americký procentuelní podíl se držel dlouhodobě na stabilních hodnotách po dobu 15 let před nasazením léku Prozac (v roce 1988), pak klesal během 14 let, jak prodej antidepresiv rostl. "Náš průzkum už potvrdil, že v počátku SSRI přispěl ke zmenšení sebevražedných počtů ve Spojených státech," řekl. "Pomocí matematického pravděpodobnostního modelování podílu sebevražd od roku 1988 až do roku 2002 je vyvozeno, že o 33600 lidí méně spáchalo sebevraždu od té doby, kdy byl Prozac vypuštěn na trh," Licinio řekl. "Sebevražedné podíly průběžně kolísaly mezi 12,2 a 13,7 sebevraždami v přepočtu na 100000 lidí, až do roku 1988, potom postupně klesly k nejnižšímu podílu 10,4 v roce 2000." Během této doby lékařské předpisy na Fluoxetine stouply ze 2.5 milionů v roce 1988 k více než 33 milionům v roce 2002.

"Velká skupina psychiatrů se obává, že absence ošetření depresí může způsobit více škod pro deprimované jedince, než druhotné efekty léků samotných, " tvrdí Licinio. "Většina lidí, kteří si vezmou život, trpí neošetřenou depresí."

Ve výzkumech účinků je potřeba pokračovat, shodli se vědci. Výzkum by však měl být zaměřen též více na zkoumání příčin depresí a délky jejich působení, terapie a opatření by měla být zaměřována na předcházení a odstraňování příčin. To však přesahuje možnosti vědců a lékařů, vyžaduje to širší politické vědomí a zapojení vlád do řešení. Mnoho lidí se cítí dlouhodobě deprimováno, protože nevidí pro sebe žádné pěkné vyhlídky do budoucna, protože ztratili podmínky i naději na slušný život, protože se stali závislými na pomoci druhých a nevidí naději na změnu k lepšímu. Někdy jsou to právě vlády, které se svým počínáním na vyvolání těchto depresivních stavů a tvorbě stresových podmínek podílejí.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006