O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Shortbus aneb Sexuální zpověď sedmi Newyorčanů

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 11. 11. 2006

Režisér kontroverzního snímku Hedwig and the Angry Inch (USA 2001) John Cameron Mitchell představil na letošním Filmovém festivalu v Cannes svůj poslední snímek Shortbus. Film překvapuje svou otevřeností, baví svou hravostí a nutí k zamyšlení svou citlivostí. Pokouší se očistit a uvolnit náš sexuální život, jenž je často obestřen negativním zabarvením a znevážen pornografií.

Shortbus sleduje osudy sedmi obyvatelů New Yorku, kteří se pravidelně míjejí v undergroundovém klubu Shortbus.

"Uvítal jsem, že filmy zase začínají být sexuálně otevřené, stejně jako v krátkém období na počátku sedmdesátých let, ale bylo mi líto, že naprostá většina těchto evropských filmů je smutná a absolutně postrádá humor. Napadlo mě natočit komedii z New Yorku, která by otevřeně pojednávala o sexualitě, ale zároveň by byla vtipná a humorná," říká Mitchell.

Sophia, je terapeutka v partnerské poradně, která nikdy nezažila orgasmus. Je již nějakou dobu vdaná a před manželem Robem své orgasmy zatím celkem úspěšně předstírá. V momentě, kdy se nepřímo svěří s jejím problémem, začíná hledat cestu a objevovat niterný sexuální svět jí samotné.

Sophiiny klienty jsou James a Jamie, díky kterým ostatně Sophia zavítá do Shortbusu. Přišli do poradny proto, protože James si přeje otevření jejich sexuálního svazku.

James trpí depresemi a v průběhu celého filmu pracuje na podivné video dokumentaci jeho vlastního života a nejbližších lidí kolem sebe, která je jakýmsi vysvětlením jeho (nakonec nepovedené) sebevraždy. V podstatě i snaha o otevření jejich svazku má být jen malým vodítkem, jak Jamieho přivést do dalšího svazku, aby netrpěl po jeho smrti.

Jamie je naprosto odevzdaný Jamesovi. Je do něj blázen a nechápe, co se v Jamesovo hlavě vlastně děje. Snaží se chápat jeho deprese, ale James mu k tomu nedává moc příležitostí. Vše se trochu uklidní v monentě, kdy opravdu otevřou svůj vztah a začnou se jako pár scházet s Cethem.

Jejich sexuální přátelství s Cethem ale naprosto rozčílí Jamesovo tajného obdivovatele (neustále ho pozorující z prostějšího okna) Caleba. Caleb je posedlý pozorováním Jamese a vlastně je „fandou“ jeho vztahu s Jamiem obecně. Proto třetí člověk Caleba vyvede z rovnováhy, jelikož ohrožuje jeho každodenní divadlo…

Ironicky ale právě díky Calebovi se Jamesovi nepodaří jeho sebevražda.

Další postavou ve filmu je Severin, vlastním jménem Jennifer Aniston, která pracuje jako prostitutka – domina. Bydlí v malé místnosti ve skladě a baví se fotografování lidí na její polaroid. Zneuznaná umělkyně Severin nevěří, že někdy může mít opravdový citový vztah a proto výměnou za pomoc při dosažení orgasmu zdarma dostává „přátelské“ terapeutické lekce od Sophie.

"Pro mě osobně je Shortbus symbolem toho nejlepšího, co New York nabízí. Pro lidi z jiných částí země je to zejména útočiště. Za posledních deset let se ale celé město hodně změnilo. Žití je tu mnohem dražší a umělci a mladí lidé tu již nenacházejí tak vřelé přivítání jako dřív. Město v současné době nepřitahuje tolik nekonformních lidí. Proto jsem chtěl, aby salón ve filmu upevňoval staré hodnoty, aby byl místem, kde se spolu setkávají nejrůznější typy lidí, od heterosexuálních párů po bývalého starostu, který se chce vyzpovídat ze svých hříchů. Možná je to projev mého katolického vychování, ale chtěl bych, aby byl Shortbus místem odčinění a vykoupení hříchů," prohlásil Mitchell.

Film je sondou do duše několika osob, které jsou většinou určitým způsobem nespokojené či zklamané svým okolím. Mitchell se nechal během workshopů k filmu inspirovat několika skutečnými příběhy a proto můžeme v některých niterních pocitech postav najít nás samotné. Jak již samotná pověst filmu říká, jde o film kontroverzní a plný otevřených sexuálních scén. Těm z vás, kteří stále nejsou schopni přijmout filmy ztvárňující podobná sexuální témata a považují je za "nestydaté, zbytečně moc provokující a neslušné" bych ráda připomenula, že svět je "nestydatý, provokující a neslušný" a že to, co se někdo nebojí ukázat na plátně, každý z nás dělá běžně doma. Pobuřoval by vás snad film o jezení marmelády?

Shortbus

USA 2006, 102 minut

35 mm, Dolby Digital Premiéra a uvedení do kin: 16. listopadu 2006

Námět a režie: John Cameron Mitchell, scénář vytvořený ve spolupráci s herci

Produkce: Howard Gertler, Tim Perell, John Cameron Mitchell

Kamera: Frank G. DeMarco

Střih: Brian A. Kates

Hrají:

Sophia Sook-Yin Lee

James Paul Dawson

Severin Lindsay Beamish

Jamie PJ DeBoy

Rob Raphael Barker

Ceth Jay Brannan

Caleb Peter Stickles

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006