O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Žárlivost

autor : Marek Soldát , vydáno : 25. 11. 2006

K sepsání této úvahy mě vedla vlastní hořká zkušenost s touto negativní vlastností, která se však u řady lidí různým způsobem projevuje (a u mě se bohužel projevila také). Každý někdy za život udělá chybu, já jsem ji udělal také, přiznávám to. Každá chyba by však člověka měla dovést k zamyšlení, proč k takové chybě došlo a co je potřeba do budoucna udělat, aby se neopakovala.

Žárlivost je forma závisti. Závidět můžete sousedovi jeho životní styl, nové auto, výhru ve sportce, dobrou práci. Závidět můžete různými způsoby, buď sousedovo auto pochválíte a tiše si budete říkat, že byste chtěli také takové, nebo prohlásíte, že byste do něj v životě nesedli, abyste mu alespoň trochu šlápli do úsměvu, nebo se projevíte jako slaboduchý idiot a vyzdobíte mu jeho nového miláčka dostatečně dlouhou, hlubokou a dobře viditelnou rýhou klíčem.

Žárlivost funguje podobně. S tím rozdílem, že nejde o auto, ale o přízeň osoby opačného pohlaví, která je nám určitým způsobem sympatická. V takovém případě, ať máte k dotyčné(mu) jakýkoli vztah, snažíte se určitým způsobem reagovat na každého potencionálního nápadníka (nebo nápadnici, když už tu máme tu rovnoprávnost ;-)).

Forma takové reakce může být analogická k již zmíněnému novému automobilu. K variantě, že dotyčného pochválíme a budeme si v duchu myslet něco jiného, dochází patrně jen velmi zřídka (respektive neznám jediný takový případ, ale věřím, že i tací lidé existují). O dost častěji následují narážky různé intenzity i charakteru. Můžeme reagovat na zevnějšek, můžeme kriticky hodnotit jeho práci, můžeme o dotyčném prohlásit, že to je debil (to nám většinou uleví nejvíce).

Poslední možnost už pomalu ale jistě načíná již zmíněný přístup slaboduchého idiota. Ten lze samozřejmě dále stupňovat. Můžete dotyčné(mu) potřísnit oděv červeným vínem (které bohužel ne vždy máme po ruce), můžete se potichu ztratit a provést zmíněnou dekoraci automobilu, můžete velmi symbolicky prohodit dotyčnou osobu oknem (nejlépe zavřeným).

Všechny zmíněné formy reakce mají jednu zásadní nevýhodu. V každém případě to z vás neudělá nic jiného, než žárlivého vola. A na žebříčku oblíbenosti u zmiňované osoby opačného pohlaví, o kterou tu přeci jde, se propadnete o tolik pater, že si sami nebudete jistí, jestli budete mít šanci se vyšplhat zpátky.

To by musel rozdíl sympatií osoby opačného pohlaví k vám a k narušiteli opravdu velký. Což je v daný moment nepravděpodobné, protože kdyby opravdu tak velký byl, tak vám to přeci nebude tolik vadit.

Co v takové situaci tedy vlastně dělat? Nejlepší je odejít. Odchod je omluvitelný téměř za každé situace, nijak nepohorší vás, ani nikoho jiného a je velmi dobře aplikovatelný v každé společnosti.

Přeji vám, ať se do podobných situací dostáváte co nejméně.

Autor je provozovatelem O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006