O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Staročeské vánoce Na Slupi

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 10. 12. 2006

Předvánoční doba nemusí být naplněna jen shonem a starostmi. Inspirovat se můžeme tak trochu poklidnější minulostí. Od 3. do 27. prosince stojí za to navštívit Botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty UK Na Slupi.

K vidění jsou unikátní vánoční dekorace, ozdoby a pamlsky spolu s ukázkami zvyků od Svatého Martina po svátek Tříkrálový. Výstavě dominují starodávné vrkoče, figurky, kominíčci, čerti a panny z ovoce, třesolky, zahrádky z ovoce, svícínky, ježci, stolovníčci, polazy, sluníčka, adventní věnce, kolední proutky, trnkové svícny a muší ráje a nové variace starobylých dekorací. Muší ráje se především na Moravě zavěšovaly nad stoly. Byla to větší slaměná ozdoba, složená z kousků slámy vytvářejících pevnou konstrukci k zavěšení.

V univerzitním skleníku čekají vánoční stromky s převážně lidovými ozdobami z papíru, šustí, šišek, oříšků, provázků, slámy, tykvových semen, těsta a skla, přičemž důraz autor výstavy kladl především na zdobení stromků ve stylu autorova mládí a dob dětství našich maminek a babiček.

Lidové vánoční zvyky jsou představovány návštěvníkům prostřednictvím miniatur z upečeného perníku, těsta nebo díky starým pohlednicím. Proto se na Staročeských vánocích ocitnete např. na Staročeském trhu, kde nechybí cukrářství, pekařství, stánek babky kořenářky, prodej vánočních stromků, ovoce, keramiky, hraček nebo prodej kaprů.

Seznámit se se zvyky a tradicemi provázejícími lidstvo na přelomu starého a nového roku, přičichnutí k atmosféře starodávných Vánoc určitě stojí za to! Výstava je otevřena denně od 10 do 18 hodin a 24. prosince proběhne tzv. Srdíčkový den (každý, kdo s sebou přinese jakkoli zpracovaný motiv srdce, bude mít vstup zdarma), ale bude otevřeno pouze do 16 hodin.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006