O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Moje superbejvalka

autor : Hanka Rojková , vydáno : 08. 01. 2007

Každá žena touží po svém princi, dokonce i superhrdinky. Co se ale stane, když je superhrdinka tak trochu neurotická, zranitelná, příšerně žárlivá a hlavně majetnická a vy se s ní chcete rozejít? Touto myšlenkou se zabývá film režiséra Ivana Reitmana (Krotitelé duchů, Junior, Šest dní, sedm nocí, Policajt ze školky) podle scénáře Dona Payneho, dlouholetého scenáristy seriálu Simpsonovi, Moje superbejvalka.

Jak přežít rozchod s nervově labilní superhrdinkou…

Matt Saunders (Luke Wilson) je naprosto průměrný muž, který po špatných zkušenostech se bláznivými bývalými hledá ideální přítelkyni. Když v metru spatří krásnou a tak trochu nenápadnou Jenny Johnson (Uma Thurman), uvěří, že ji našel.

Jenny se však brzy ukáže jako velmi svérázná postava. Je velmi upovídaná, vznětlivá, neurotická a tak trochu šílená, ale na druhou stranu krásná, chytrá a velmi sexy. A navíc je superhrdinka G-Girl, kterou obdivuje celý New York! Matt se tedy na radu svého povrchního kamaráda a poťouchlého našeptávače, Vaughna Haigea (Rainn Wilson), rozhodne to s ní zkusit. Ale poté, co se mu Jenny svěří s tím, že je G-Girl, začíná mít trochu strach. Když dokáže rozbít postel, uzvednout auto, létat či laserovým zrakem propálit ocel, a navíc ho pronásleduje na každém kroku, je jasné, že to nemůže dlouho vydržet.

Navíc je tu Mattova milá a sympatická kolegyně z práce Hannah Lewis v podání Anny Faris (Scary movie 1-4), jejíž vztah s prostoduchým modelem zažívá krizi. Jenny alias G-Girl by raději riskovala dopad ničivé rakety na New York, než aby nechala Matta s Hannah na chvíli o samotě.

V tu chvíli Mattova trpělivost dojde, uvědomí si, že je Jenny šílená, a že vlastně už dlouho miluje Hannah. A se superhrdinkou se rozejde. Tím se rozpoutá peklo, které jak se zdá, jen tak neskončí. G-Girl po něm hodí žraloka, jeho auto obíhá na oběžné dráze a tak dále.

Jako správný film o superhrdinech má i Moje superbejvalka svého padoucha – je jím profesor Badlam (složenina z jeho jména Barry Edward Lambert), kterého hraje Eddie Izzard. Nenechte se však mýlit, Badlam není padouchem v pravém slova smyslu, je jen zahořklý. Od střední školy byli totiž s Jenny nerozlučná dvojka. Ale jen do té doby, než v důsledku pádu meteoritu získala své nadpřirozené schopnosti a nechala Barryho se zlomeným srdce svému osudu. Tak se stal profesorem Badlamem, bohatým zločincem, který se snaží přijít na způsob neutralizace jejích sil jen proto, aby se k němu vrátila.

„Jenny Bedlama bez jakýchkoliv okolků pustila k vodě,“ říká Izzard. „Proto k ní dodnes cítí velkou zášť. Jeho cílem, který se postupně stal jeho životním posláním, je snést ji zpátky na zem. Stal se géniem, nashromáždil majetek nevyčíslitelné hodnoty a má pestrý trestní rejstřík, a to všechno jen proto, aby upoutal její pozornost.“

Víc už prozrazovat nebudu, možná ještě jen to, že Matt o svou superhrdinku nepřijde…

Romantických komedií je na světě už tolik, že je nutné nějak obměňovat dějovou linii. Scenárista Don Payne se rozhodl do příběhu o majetnické lásce jedné šílené ženy zakomponoval také superschopnosti. Film ale není dalším z řady komiksů, ústředním tématem zde nejsou nadpřirozené schopnosti hrdinky, ale její posedlost Mattem.

Scenárista Don Payne říká: „Mít za přítelkyni superhrdinku je sen každého geeka a já jsem si říkal, že myšlenka dát dohromady obyčejného týpka a superhrdinku – což samozřejmě vyústí v katastrofu – by nemusela být marná.“

Uma Thurman si svou pomstu za zlomené srdce vysloveně užívá a pro roli neurotické superhrdinky je jako stvořená. „Líbí se mi ta myšlenka, že Jenny je neurotická, zranitelná a… superhrdinka,“ říká herečka. Její fanoušci jistě nebudou zklamáni. A ti, kdo Umu Thurman nemají přímo v lásce, mohou alespoň obdivovat spoustu kostýmů, ve kterých jako G-Girl vystupuje.

Trochu podivná postava je Mattův kamarád Vaughn Haige (Rainn Wilson). Věčně nadržený chlápek, který udílí Mattovi „cenné rady“ je jak vystřižený z teenagerovských komedií. V jistých chvílí se tak jeho humor mění v trapnou parodii.

Ve filmu najdete mnoho komiksových prvků (nadpřirozené schopnosti nabyté pádem meteoritu, padouch, který vůbec není padouchem, hloupí poskoci padoucha, létání, …), ale i romantického filmu (mezi Hannah a Mattem to neustále jiskří). Moje superbejvalka je plná i komických situací, akčních scéna speciálních efektů, takže se rozhodně nudit nebudete. Problém filmu, který se snaží za každou cenu odlišit od ostatních romantických komedií, však vidím v naprosto kýčovitém konci. Je možné, že někomu bude vadit, že konec je jasný už od poloviny folmu. Ale i tak je Moje superbejvalka lehkou a oddechovou komedií, která řadu lidí docela pobaví.

Moje superbejvalka (My Super Ex Girlfriend), USA 2006. Scénář: Don Payne, režie: Ivan Reitman, hrají: Uma Thurman, Luke Wilson, Anna Faris. Distribuce: Bontonfilm, 97 minut. Česká premiéra 11. ledna 2006.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006