O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Není to jen tak nějaký klavírista.

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 16. 01. 2007

Pro posluchače klasické hudby je to pojem znějící již přes třicet let. Američan Ohlsson na sebe upozornil již v roce 1970 vítězstvím ve varšavské Chopinově soutěži a od té doby je neodmyslitelnou součástí světové pianistické špičky. Kromě mimořádné hudební inteligence disponuje neselhávající technikou umocněnou ještě šťastně vrozenými dispozicemi – velikou fyzickou silou a širokým rozpětím rukou.

V předvánoční čas pokřtili ředitel Pražského jara Roman Bělor a dirigent Libor Pešek dvojCD s živou nahrávkou Ohlssenova koncertu na PJ 1973, 74 a 78. Libor Pešek se před křtem přiznal, že pro dirigenta je poctou, hrát s takovým umělcem a že mu kdysi při zkoušce samou nervozitou vylil do piána kafe. „Tenhle člověk umí skvěle zahrát na sebevětší vrak piana,“ zdůrazňoval. Dvojalbum by nemělo chybět žádnému milovníkovi klavírních koncertů.

Američan Garrick Ohlsson se hned po svém absolutním vítězství ve varšavské Chopinově soutěži v roce 1970 zařadil do úzké pianistické špičky. V té době měl sice již na svém uměleckém kontě zlaté vavříny ze soutěže Feruccia Busoniho v Bolzanu (1966) a stejný úspěch na mezinárodní klavírní soutěži v Montrealu (1968), ale teprve varšavský triumf mu otevřel cestu na nejslavnější světová pódia.

Jako žák Claudia Arraua měl Ohlsson vždy blízko k romantické literatuře, ale jeho repertoár se vyznačuje nezvyklou šíří a nechybějí v něm ani mnohá jména autorů tvořících ve 20. století. Chopinovi se ovšem věnuje stále, například vletech 1995-98 provedl v sérii recitálů v New Yorku, Londýně, Paříži a Varšavě celé jeho sólové dílo.

Ačkoli jeho umění poznali posluchači na všech kontinentech, hrál i nahrával s nejprestižnějšími světovými symfonickými orchestry a spolupracoval s dirigenty nejzvučnějších jmen, nezapomněl na hudbymilovné slovanské národy střední Evropy, kde se zrodil jeho první velký úspěch, Polsko a Československo, a po celá 70. a 80. léta sem pravidelně jezdil koncertovat a natáčet. Do Prahy se pravidelně vrací i v posledních letech.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006