O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jak vyzrát na sennou rýmu?

autor : PlusPress , vydáno : 28. 04. 2007

Zdá se, že letošní rok bude extrémně nepříjemný pro všechny, kdo trpí sennou rýmou. Dobrou zprávou pro ně je ale zjištění, že její průběh může ovlivnit skladba jídelníčku. Mnoho z nás už kýchá a britští odborníci předpovídají, že letošní léto bude extrémně horké a tudíž i lidí postižených alergií na pyly. Nové výzkumy ale prokázaly, že úprava stravy může přímo ovlivnit jejich projevy, jako je kýchání, pálení v krku a rýma. Pokud se léčba těchto alergií zanedbá, hrozí, že u pacientů se časem vyvine astma.

Jídlem proti alergii

Je známo, že ovoce a zelenina obsahují antioxidanty, které pomáhají při léčbě infekcí. Vědci ale nyní zjistili, že pět kusů ovoce nebo zeleniny denně účinkuje i proti senné rýmě.

Studie řeckých odborníků zkoumala stravovací návyky 690 dětí, které trpěly nejobvyklejšími formami alergií. Ukázalo se, že u těch, které konzumovaly nejvíce zeleniny a ovoce, je o 30 – 60% nižší riziko vzniku senné rýmy. Nejúčinnějšími plody na jejich jídelníčku byla rajčata, pomeranče, jablka a hroznové víno.

Německá studie zase odhalila, že omega-3 mastná kyselina, obsažená v makrelách či sardinkách, redukuje riziko vzniku rýmy, vědci ale ve svém zkoumání nadále pokračují.

Tým amerických vědců v posledních letech prokázal, že sennou rýmu a alergické astma zmírňuje výtažek z francouzské středomořské borovice. Několik klinických studií po celém světě prokázalo, že tento výtažek výrazně redukuje zánětlivé leukotrieny v krvi a zlepšuje dýchání dětí i dospělých.

Určité potraviny naopak mohou umocnit negativní účinky pylů, které způsobují symptomy senné rýmy. Například jste-li alergičtí na pyl břízy, jablka vám přitíží. Je proto důležité znát přesně původ alergie a podle toho upravit svůj jídelníček. V následujících řádcích uvádíme některé typy pylu a potraviny, které zhoršují symptomy alergií:

Rostlina Období Potraviny

Bříza březen – květen celer, kari koření, rajčata, mrkev,jablka,hrušky, kiwi

Traviny květen – srpen oves, rýže, pšenice, kiwi, rajčata

Plevelné rostliny květen – srpen syrová mrkev, kari koření

Jakmile zjistíte, na jaký druh pylu jste alergičtí, odstraňte ze svého jídelníčku potraviny, které s nimi reagují a sledujte své symptomy,“ radí Muriel Simmonsová z britské alergologické společnosti. „ Dobrou zprávou je, že většina pylů je aktivní jen pár měsíců v roce, takže se svého oblíbeného jídla nemusíte vzdávat navždy. A v některých případech, například u rajčat, se bílkoviny zhoršující alergii vařením ničí.“

10 rad proti kýchání

1. Nevpusťte pyly do své ložnice. Před spaním se osprchujte a v pylové sezóně mějte okna do ložnice zavřená.

2. Často luxujte a prach utírejte vlhkým hadříkem. Pyly vydrží být v místnosti aktivní tři měsíce.

3. Prádlo sušte uvnitř, pokud ho musíte věšet venku, dělejte to mezi 10. a 15. hodinou, kdy je koncentrace pylů nejnižší.

4. Vnikání pylu do dýchacího ústrojí zabráníte pomocí speciálních nosních kapek.

5. Užívejte dostatek vitamínu C

6. Jeďte k moři, na pobřeží je znečištění minimální, pokud nemůžete, užívejte nosní sprej z mořské vody

7. Zahrajte si na hollywoodskou hvězdu a používejte dostatečně velké sluneční brýle

8. Nekuřte, kouření zhoršuje příznaky senné rýmy a děti vystavené cigaretovému kouři jsou třikrát náchylnější ke vzniku alergií.

9. Sportujte, pohyb posiluje imunitu.

10. Pokud nemáte v autě klimatizaci, instalujte si do ventilačního systému elektrostatický filtr.

Letošek je na sennou rýmu nejhorší

Klimatické změny způsobily, že období pylů je delší a krutější než v minulosti. „ Mírné zimy vedly k tomu, že stromové pyly, které postihují 25% nemocných, se objevily už v únoru. Ti, kdo jsou citliví na pyly z trav, mohou trpět až deset měsíců,“ líčí neveselé vyhlídky alergiků profesor Jean Emberlin, ředitel Výzkumného ústavu pylů a aerobiologie. „Změny podnebí mají na svědomí i to, že účinky některých pylů jsou silnější a ve vzduchu jsou i další látky, které je ještě posilují,“ dodává

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006